Warunki i wyłączenia
Upłynął okres oczekiwania
Okres karencji to okres, w którym nie możemy wypłacić żadnego roszczenia. Jest to okres 3 dni w przypadku ubezpieczenia wypadkowego, 30 dni w przypadku choroby, pokrycia kosztów opieki, 60 dni w przypadku kradzieży, zaginięcia oraz poszukiwań, 60 dni w przypadku śmierci oraz 6 miesięcy w przypadku schorzeń ortopedycznych nie będących skutkiem wypadku. Okres karencji jest narzędziem ograniczającym ubezpieczenie spekulacyjne.
Zwierzę było leczone przez lekarza weterynarii, który jest naszym partnerem
Nasze ubezpieczenie jest wyjątkowe, ponieważ działa na tej samej zasadzie co Twoje ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że płatność odbędzie się bezgotówkowo, bo to my zapłacimy bezpośrednio lekarzowi weterynarii. Abyśmy mogli to uczynić, lekarz weterynarii musi znajdować się w naszej sieci weterynaryjnej, ponieważ połączyliśmy elektronicznie nasze systemy. Wyjątkiem jest obrażenie (uraz) lub choroba, która bezpośrednio zagraża życiu zwierzęcia, w tym przypadku pozwalamy na leczenie przez lekarza weterynarii nieposiadającego z nami umowy, a zwrot kosztów następuje bezpośrednio do Ciebie na podstawie rachunku, który wysyłasz na adres info@petexpert.pl.
Składka ubezpieczeniowa jest opłacona
Składka ubezpieczeniowa musi być opłacona, abyśmy mogli zwrócić Ci pieniądze za leczenie bez komplikacji. Nie musisz martwić się, że zapomnisz opłacić składkę, ponieważ wyślemy do Ciebie kilka razy przypomnienie, abyś miał/a pewność, że o tym nie zapomnisz.
Kwestionariusz zdrowotny został wypełniony zgodnie z prawdą
Przy zawieraniu ubezpieczenia należy zgodnie z prawdą wypełnić kwestionariusz zdrowia zwierzaka.
Zgłoszenie wypadku ubezpieczeniowego we wsakaznym czasie
Kiedy Twój zwierzak zachoruje lub zrani się, zgubi lub przydarzy mu się inna nieprzyjemna sytuacja, jesteśmy po to, aby pomóc po stronie finansowej, a cała Twoja uwaga skupiła się na pupilu. Zwrócimy lekarzowi weterynarii koszty leczenia choroby lub urazu natychmiast, jednak są pewne wydarzenia, w których nie jest to możliwe. Na przykład, gdy jesteś na wakacjach z dala od domu, a Twój pies został użądlony przez pszczołę i dostał gwałtownej reakcji alergicznej lub pobiegł za sarną do lasu. Nawet w takich momentach jesteśmy dla Ciebie, ale potrzebujemy informacji od Ciebie w odpowiednim czasie - nie później niż 5 dni w przypadku choroby, wypadku i śmierci oraz 30 dni w razie zaginięcia lub kradzieży. Powód jest dość prosty, chcemy jak najszybciej wysłać Ci pieniądze. Aby to zrobić, musimy przeprowadzić postępowanie likwidacyjne (jesteśmy do tego zobowiązani przez prawo). Im więcej czasu upływa od zdarzenia, tym bardziej skomplikowana staje się nasza praca i dłużej trwa. Trudniej też z upływem czasu przypomnieć sobie, co dokładnie stało się w lesie w tamtej sytuacji.
Świadczenie ubezpieczeniowe może być wypłacone tylko raz
W ubezpieczeniu zwierząt domowych możemy zwrócić tylko rzeczywiste szkody powstałe w wyniku zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Oznacza to, że jeśli Twój pies lub kot zachoruje, a leczenie choroby kosztuje np. 10 000 PLN, to z ubezpieczenia możesz otrzymać tylko maksymalnie 10 000 PLN. Nie ma znaczenia, w ilu innych towarzystwach ubezpieczeniowych się ubezpieczasz, wypłacona zostanie tylko rzeczywista szkoda. Bezcelowe jest więc płacenie składek do kilku towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego wybierz tylko jedno.
Wysokość świadczenia ubezpieczeniowego zależy od wybranego pakietu ubezpieczenia
Powiedzenie „każdy pies jest inny” ma swoje odniesienie również w ubezpieczeniach. Każda rasa psa i kota ma swoją własną specyfikę. Niektóre z nich są bardziej podatne na choroby, których koszty leczenia mogą być niezwykle wysokie. Z tego względu każdy właściciel czworonoga ma możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego mu rodzaju ubezpieczenia. W każdym wariancie ubezpieczenia określone są limity maksymalnego świadczenia ubezpieczeniowego, jakie można uzyskać w ciągu jednego roku. Na przykład, gdy Twoja suczka zachoruje na raka sutka, a lekarz weterynarii specjalizujący się w onkologii przygotuje plan leczenia, który obejmuje operację, chemioterapię i immunoterapię. Postępowanie diagnostyczno-lecznicze potrafi być bardzo drogie, ale rokowania powrotu do zdrowia są dobre. Za leczenie Twojego pupila możemy zapłacić kwotę maksymalną do uzgodnionego limitu - np. do 12 000 PLN rocznie, a jeśli trwało ono dwa lata, możesz zapewnić swojemu zwierzakowi opiekę zdrowotną przez cały okres do 24 000 PLN.
Świadczenie ubezpieczeniowe zostanie pomniejszone o kwotę uzgodnionego udziału własnego
Udział własny to ustalona kwota, którą wnosisz do kosztów. Wysokość udziału własnego zaczyna się od 10% (minimum 300 PLN) na jeden wypadek ubezpieczeniowy, a Twój konkretny udział własny podany jest przy zgłoszeniu do ubezpieczenia. Na przykład, jeśli leczenie kociaka kosztuje 800 PLN, zapłacisz tylko minimalny udział własny podany w Zgłoszeniu do ubezpieczenia (zwykle 300 PLN). Jeśli konieczne jest droższe leczenie, na przykład w kwocie 3 000 PLN, Twój udział własny wyniesie 300 PLN, a my zapłacimy 2 700 PLN (powyżej 3000 PLN koszt własny wyniesie 10%).
W przypadku umyślnego działania
Podstawową zasadą ubezpieczenia jest pokrycie kosztów zdarzeń, które są niespodziewane i przypadkowe. Nie możemy pokryć kosztów zdarzeń, których wystąpienia można było się spodziewać. Na przykład, jeśli umyślnie zostawisz psa zamkniętego w samochodzie przed sklepem w upalny letni dzień i on umrze, nie wypłacimy świadczenia z tytułu śmierci.
W przypadku naruszenia prawa
Nic nie musimy tutaj dodawać. Z pewnością nie akceptujemy łamania prawa.
W przypadku podania nieprawdziwych informacji
Przykładowo, jeśli ktoś przy zawieraniu ubezpieczenia oświadcza, że ma rocznego kotka, a w trakcie leczenia w gabinecie weterynaryjnym okazuje się, że kot ma co najmniej 12 lat.
Gdy procedura wykonywana jest przez osobę bez odpowiednich uprawnień
Owszem, nawet tego typu przypadki mogą mieć miejsce. Staramy się wyeliminować sytuacje, które są szczególnie niebezpieczne dla Twojego pupila, kontraktując sieć sprawdzonych lekarzy weterynarii. A jeżeli wydarzy się jakikolwiek nieprzyjemny incydent u lekarza weterynarii, koniecznie daj nam znać, abyśmy mogli wszystko sprawdzić. Możesz liczyć na naszą pomoc!
Jeżeli przyczyny wystąpiły przed rozpoczęciem ubezpieczenia
Nie możemy wypłacić pieniędzy za leczenie schorzenia lub choroby, która powstała przed rozpoczęciem ubezpieczenia, nawet jeśli jej leczenie rozpoczęło się po ubezpieczeniu. Na przykład, Twój labrador miał wypadek sześć miesięcy temu i zranił się w łapkę, a dzisiaj zabierasz go do lekarza, ponieważ nadal kuleje i odczuwa ból. Lekarz weterynarii stwierdza, że ma uszkodzone więzadła i konieczna będzie operacja. Jeśli ubezpieczenie zostało wykupione po doznaniu urazu przez psa, nie możemy pokryć kosztów operacji, ponieważ uszkodzenie więzadła wynika z przyczyny, która miała miejsce przed rozpoczęciem ubezpieczenia.
Jeżeli zwierzę pochodzi z wątpliwego źródła (np. z pseudohodowli), możemy spełnić świadczenie tylko, jeśli przed rozpoczęciem ubezpieczenia zwierzę zostało zbadane przez lekarza weterynarii
Z pewnością nie chcemy wspierać pseudohodowli, więc nie chcemy ubezpieczać zwierząt od tych "hodowców" i pokrywać ewentualnych kosztów leczenia. Wspieramy za to miłośników psów i kotów, którzy pomagają tym biednym zwierzętom i biorą je pod swoją opiekę. Wymagamy jedynie, aby przed zawarciem ubezpieczenia zwierzę zostało przebadane przez lekarza weterynarii.
Opiekuj się swoim zwierzakiem w odpowiedzialny sposób
Nie mamy wątpliwości, że doskonale dbasz o swojego zwierzęcego przyjaciela. Nie zapominaj tylko o regularnej profilaktycznej opiece weterynaryjnej, takiej jak szczepienia, odrobaczanie, usuwanie kamienia nazębnego itp. Jeśli Twój zwierzak zachorowałby na chorobę, przeciwko której powinien być zaszczepiony, nie będziemy mogli zwrócić Ci kosztów tego leczenia.
Natychmiastowa wizyta u lekarza weterynarii, gdy zwierzę wykazuje kliniczne objawy choroby lub urazu
W przypadku nagłej choroby lub urazu najważniejszy zawsze jest czas. Na przykład w przypadku skrętu żołądka (skręt żołądka, który dotyczy głównie ras dużych i olbrzymich) czas, w którym lekarz może przeprowadzić operację i uratować psa, jest absolutnie kluczowy. Również w przypadku reakcji alergicznej po użądleniu pszczoły, natychmiastowe leczenie przez specjalistę jest niezbędne, ponieważ istnieje ryzyko wstrząsu anafilaktycznego. Dzięki wczesnej wizycie zapobiegniesz poważniejszym konsekwencjom choroby lub urazu i oczywiście zmniejszysz potencjalne koszty leczenia.
Dostarcz odpowiednie dokumenty, które są nam potrzebne do oceny zgłoszenia i wysokości refundacji
Uwierz nam, że nie jest naszym celem ani przyjemnością obciążanie Cię administracyjnie czy biurokratycznie. Jednak, żeby móc ocenić Twoje roszczenie i prawidłowo określić jego wysokość, potrzebujemy kilku dokumentów, bez których po prostu nie będziemy w stanie tego zrobić. Na przykład, jeśli Twój pies zgubił się a Ty rozklejasz plakaty w całym mieście, chętnie pomożemy Ci w pokryciu kosztów, ale nie możemy bez dowodu, ile kosztowały Cię plakaty.
Czy masz konkretne pytanie, na które nie odpowiedzieliśmy tutaj? Jesteśmy do dyspozycji na czacie lub pod numerem telefonu: +48 22 600 73 20.